AK PARTİ ÇANAKKALE İL BAŞKANI NAİM MAKAS 29 EKİM KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

AK PARTİ ÇANAKKALE İL BAŞKANI NAİM MAKAS 29 EKİM KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 99. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde hep beraber kutlamanın gurur ve sevincini yaşıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiğimiz bağımsızlığımızın teminatı Cumhuriyetimizin 99. Kuruluş Yıldönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyetimizi, en zor şartlarda dahi korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin en mühim vazifesidir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına heyecanla yaklaşırken, Yüce Türk Milleti olarak vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükununu sağlamak gibi ulvi bir görevin peşini bırakmayacağız ve bu onurlu mirası geleceğe taşımaya nesilden nesile devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılını kutlayan ülkemiz, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine doğru da emin adımlarla ilerlerken ve gelişirken, bu ilerlemeye ve gelişmeye yılmadan, yorulmadan, aşkla, şevkle, azimle, çalışarak ve omuz vererek katkı sağlamak adına mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan kılan bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Çanakkaleli hemşehrilerimizin ve bütün milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.


Naim MAKAS
AK Parti Çanakkale İl Başkanı